MLG1005S1N5ST000
MLG1005S1N5ST000 MLG1005S1N5ST000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLG1005S1N5ST000
MLG1005S1N5ST000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLG1005S1N5ST000 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesMLG
ProductRF Inductors
TypeMultilayer
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000023 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating1A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.5 mm
Length1 mm
Width0.5 mm
Package-Case0402 (1005 metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance±0.3nH
Height-Seated-Max0.022" (0.55mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 MHz
Inductance-Frequency1.5nH
DC resistance (DCR)100 mOhm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor7 @ 100MHz
Self Resonant Frequency8GHz
Frequency-Test100MHz
Maximum-DC-Current1 A
Maximum-DC-Resistance100 mOhms
Self-Resonant-Frequency9.6 GHz
Core-MaterialCeramic
Q-Minimum7
FEATURES
APPLICATION
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay