CC1000PWR
CC1000PWR CC1000PWR - Brand New Texas Instruments RF Transceiver ICs
Get Quote
Buy Now
CC1000PWR
CC1000PWR - Brand New Texas Instruments RF Transceiver ICs
Manufacturer Part No: CC1000PWR In Stock
MOQ: 1pcs
Category: RF Transceiver ICs
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategoryRF Transceiver ICs
SeriesCC1000
TypeTxRx Only
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.004145 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseTSSOP-28
Frequency315MHz, 433MHz, 868MHz, 915MHz
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency-Range300 MHz to 1000 MHz
Sensitivity-110dBm
Voltage-Supply2.1 V ~ 3.6 V
Memory Capacity-
Protocol-
Data-Rate-Max76.8kBaud
Serial-InterfacesUART
Continuous Output Power10dBm (Max)
Output-Power10 dBm
Current-Receiving7.4mA ~ 9.6mA
RF-Family-StandardGeneral ISM
Modulation-or-ProtocolFSK
GPIO
Current-Transmitting5.3mA ~ 26.7mA
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Voltage2.1 V to 3.6 V
Interface-Type3-Wire
Maximum-Data-Rate76.8 kb/s
Supply-Current-Transmitting26.7 mA
Supply-Current-Receiving7.4 mA
Supply-Voltage-Max3.6 V
Supply-Voltage-Min2.1 V
Number-of-Receivers1 Receiver
Modulation-FormatFSK OOK
Number-of-Transmitters1 Transmitter
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay