LQW18AN16NJ00D
LQW18AN16NJ00D LQW18AN16NJ00D - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LQW18AN16NJ00D
LQW18AN16NJ00D - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LQW18AN16NJ00D In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryFixed Inductors
SeriesLQW18A_00
ProductRF Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000071 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating550mA
Termination-StyleSMD/SMT
QualificationCommercial
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.8 mm
Length1.6 mm
Width0.8 mm
Package-Case0603 (1608 metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.039" (1.00mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 MHz
Inductance-Frequency16nH
DC resistance (DCR)160 mOhm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor40 @ 250MHz
Self Resonant Frequency5.5GHz
Frequency-Test100MHz
Part-#-AliasesLQW1608A16NJ00
Maximum-DC-Current550 mA
Maximum-DC-Resistance160 mOhms
Self-Resonant-Frequency5500 MHz
Q-Minimum40
Product Details
__
[ Murata ]
Chip Inductor (Chip Coil) for High Frequency Horizontal Wire Wound
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay