CY7C1480BV33-200AXC
CY7C1480BV33-200AXC CY7C1480BV33-200AXC - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Get Quote
Buy Now
CY7C1480BV33-200AXC
CY7C1480BV33-200AXC - Brand New Cypress Semiconductor Memory
Manufacturer Part No: CY7C1480BV33-200AXC In Stock
Product CategoryMemory ICs
SeriesCY7C1480BV33
TypeSynchronous
PackagingTray
Unit-Weight0.023175 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseTQFP-100
Operating-Temperature0°C ~ 70°C (TA)
InterfaceParallel
Voltage-Supply3.135 V ~ 3.6 V
Supplier-Device-Package100-TQFP (14x20)
Memory Capacity72M (2M x 36)
Memory-TypeSRAM - Synchronous
Speed200MHz
Data-RateSDR
Access-Time3 ns
Format-MemoryRAM
Maximum Operating Temperature+ 70 C
Operating temperature range0 C
Interface-TypeParallel
Organization2 M x 36
Supply-Current-Max500 mA
Supply-Voltage-Max3.6 V
Supply-Voltage-Min3.135 V
Maximum-Clock-Frequency200 MHz
Features
■ Supports bus operation up to 250 MHz
■ Available speed grades are 250, 200, and 167 MHz
■ Registered inputs and outputs for pipelined operation
■ 3.3 V core power supply
■ 2.5 V/3.3 V I/O operation
■ Fast clock-to-output times
❐ 3.0 ns (for 250 MHz device)
■ Provide high performance 3-1-1-1 access rate
■ User selectable burst counter supporting Intel® Pentium® interleaved or linear burst sequences
■ Separate processor and controller address strobes
■ Synchronous self timed writes
■ Asynchronous output enable
■ Single cycle chip deselect
■ IEEE 1149.1 JTAG-compatible boundary scan
■ “ZZ” sleep mode option
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay