RLF7030T-6R8M2R8
RLF7030T-6R8M2R8 RLF7030T-6R8M2R8 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
RLF7030T-6R8M2R8
RLF7030T-6R8M2R8 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: RLF7030T-6R8M2R8 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesRLF
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating2.8A
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.126" (3.20mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency6.8μH
DC resistance (DCR)44.76 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation3A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay