C0805C103J3RACTU
C0805C103J3RACTU C0805C103J3RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C0805C103J3RACTU
C0805C103J3RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C0805C103J3RACTU Out of Stock
Package-Case0805 (2012 Metric)
Capacitance10000pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesLow ESL
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.035" (0.88mm)
FEATURES
• C0G (NP0), X7R, X5R, Z5U and Y5V Dielectrics
• 10, 16, 25, 50, 100 and 200 Volts
• Standard End Metalization: Tin-plate over nickel barrier
• Available Capacitance Tolerances: ±0.10 pF; ±0.25
pF; ±0.5 pF; ±1%; ±2%; ±5%; ±10%; ±20%; and
+80%-20%
• Tape and reel packaging per EIA481-1. (See page
61 for specific tape and reel information.) Bulk
Cassette packaging (0402, 0603, 0805 only) per
IEC60286-6 and EIAJ 7201.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay