MLG1608B18NJT000
MLG1608B18NJT000 MLG1608B18NJT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLG1608B18NJT000
MLG1608B18NJT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLG1608B18NJT000 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesMLG
ProductRF Inductors
TypeMultilayer
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating600mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.8 mm
Length1.6 mm
Width0.8 mm
Package-Case0603 (1608 metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.037" (0.95mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 MHz
Inductance-Frequency18nH
DC resistance (DCR)320 mOhm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor12 @ 100MHz
Self Resonant Frequency2.6GHz
Frequency-Test100MHz
Maximum-DC-Current600 mA
Maximum-DC-Resistance320 mOhms
Self-Resonant-Frequency3.3 GHz
Core-MaterialCeramic
Q-Minimum12
Product Details
__
MLG Series MLG0603S
FEATURES
• Nominal inductance values are supported from 0.3 to 100nH.
• Provides high Q characteristics.
• The products contain no lead and also support lead-free soldering.
• It is a product conforming to RoHS directive.
APPLICATIONS
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay