C0603S331J5RACTU
C0603S331J5RACTU C0603S331J5RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C0603S331J5RACTU
C0603S331J5RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C0603S331J5RACTU In Stock
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesFE-CAP
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case0603 (1608 Metric)
Capacitance330pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesFloating Electrode, Soft Termination
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
ApplicationsBoardflex Sensitive
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.034" (0.87mm)
FEATURES
• A monolithic structure ensures superior mechanical strength and reliability.
• Low residual inductance assures superior frequency characteristics.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay