CL05C820JB5NNNC
CL05C820JB5NNNC CL05C820JB5NNNC - Brand New SAMSUNG Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
CL05C820JB5NNNC
CL05C820JB5NNNC - Brand New SAMSUNG Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: CL05C820JB5NNNC In Stock
Contact us
ManufacturerSamsung
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance82pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.022" (0.55mm)
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay