VN10LPSTZ
VN10LPSTZ VN10LPSTZ - Brand New IC Chips
Get Quote
Buy Now
VN10LPSTZ
VN10LPSTZ - Brand New IC Chips
Manufacturer Part No: VN10LPSTZ In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
Manufacturer
Product CategoryIC Chips
MfrDiodes Incorporated
Series-
PackageTape & Box (TB)
Product-StatusActive
FET-TypeN-Channel
TechnologyMOSFET (Metal Oxide)
Drain-to-Source-Voltage-Vdss60 V
Current-Continuous-Drain-Id-25°C270mA (Ta)
Drive-Voltage-Max-Rds-On-Min-Rds-On5V 10V
Rds-On-Max-Id-Vgs5Ohm @ 500mA 10V
Vgs-th-Max-Id2.5V @ 1mA
Vgs-Max±20V
Input-Capacitance-Ciss-Max-Vds60 pF @ 25 V
FET-Feature-
Power-Dissipation-Max625mW (Ta)
Operating-Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-PackageE-Line (TO-92 compatible)
Package-CaseE-Line-3 Formed Leads
Features
• BVDSS > 60V
• RDS(on) ≤ 5Ω @ VGS= 10V
• ID = 270mA Maximum Continuous Drain Current
• Totally Lead-Free & Fully RoHS Compliant (Notes 1 & 2)
• Halogen and Antimony Free. “Green” Device (Note 3)
• Qualified to AEC-Q101 Standards for High Reliability
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay