CL201209T-R10K-N
CL201209T-R10K-N CL201209T-R10K-N - Brand New chilisin IC Chips
Get Quote
Buy Now
CL201209T-R10K-N
CL201209T-R10K-N - Brand New chilisin IC Chips
Manufacturer Part No: CL201209T-R10K-N In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerCHILISIN
Product CategoryIC Chips
Product Details
__
Four-channel, Multi-phase AC/DC Power Analyzer
Key features and specifications
• One to four channels support single and three phase applications
• 10 mW standby power measurement
• 1 MHz bandwidth
• 1 MS/s sampling rate
• 16 bit A/D
• Harmonic analysis to 100th order
• ±0.04% basic voltage and current accuracy
• Measurements to 30 A
• rms and 600 Vrms Cat II (2000 Vpk)
• USB and LAN interfaces standard (GPIB option)
• Free PWRVIEW software
**The essential power measurement tool for R &D and validation **
• High accuracy supports testing to Level VI efficiency standards for external AC/DC power supplies
• Dedicated energy consumption testing in integration mode for standards like Energy star and CEC
• Complete solution for full compliance testing to IEC 62301 standby power requirements
• High 1 MHz bandwidth supports the LED module energy certification requirements of CQC-3146 as well as harmonic analysis of designs with higher fundamental frequencies
• Built-in ±15 V supplies for external transducers to support high current applications
Applications
• AC/DC power supplies and LED drivers
• Appliances and consumer electronics
• UPS systems, inverters, and DC/AC conversion systems
• Wireless battery charging
• Three phase motors and drives
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay