QL2003-XPF144C
QL2003-XPF144C QL2003-XPF144C - Brand New QuickLogic IC Chips
Get Quote
Buy Now
QL2003-XPF144C
QL2003-XPF144C - Brand New QuickLogic IC Chips
Manufacturer Part No: QL2003-XPF144C In Stock
Contact us
ManufacturerQuickLogic
FEATURES
Ultimate Verilog/VHDL Silicon Solution
- Abundant, high-speed interconnect eliminates manual routing
- Flexible logic cell provides high efficiency and performance
- Design tools produce fast, efficient Verilog/VHDL synthesis
Speed, Density, Low Cost and Flexibility in One Device
- 16-bit counter speeds exceeding 200 MHz
- 3,000 usable ASIC gates, 5,000 usable PLD gates, 118 I/Os
- 3-layer metal ViaLink® process for small die sizes
- 100% routable and pin-out maintainable
Advanced Logic Cell and I/O Capabilities
- Complex functions (up to 16 inputs) in a single logic cell
- High synthesis gate utilization from logic cell fragments
- Full IEEE Standard JTAG boundary scan capability
- Individually-controlled input/feedback registers and OEs on all I/O pins
Other Important Family Features
- 3.3V and 5.0V operation with low standby power
- I/O pin-compatibility between different devices in the same packages
- PCI compliant (at 5.0V), full speed 33 MHz implementations
- High design security provided by security fuses
Total of 118 I/O Pins
- 110 bidirectional input/output pins, PCI-compliant at 5.0V in -1/-2 speed grades
- Datapath speeds exceeding 225 MHz
- Counter speeds over 200 MHz
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay