M30R224K5-F
M30R224K5-F M30R224K5-F - Brand New Cornell Dubilier Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
M30R224K5-F
M30R224K5-F - Brand New Cornell Dubilier Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: M30R224K5-F In Stock
Contact us
ManufacturerCornell Dubilier
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesM30
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance0.22μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.300" L x 0.200" W (7.62mm x 5.08mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-StyleStraight
Failure-Rate-
Lead-Spacing0.200" (5.08mm)
Height-Seated-Max0.420" (10.66mm)
Ratings-
Thickness-Max-
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay