A8450KLBTR-T
A8450KLBTR-T A8450KLBTR-T - Brand New Allegro MicroSystems Linear Voltage Regulators
Get Quote
Buy Now
A8450KLBTR-T
A8450KLBTR-T - Brand New Allegro MicroSystems Linear Voltage Regulators
Manufacturer Part No: A8450KLBTR-T In Stock
Contact us
ManufacturerAllegro MicroSystems
Product CategoryVoltage Regulators - Linear + Switching
Series-
PackagingAlternate Packaging
Package-Case24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 135°C
Mounting-TypeSurface Mount
FunctionAutomotive
Voltage-Supply6 V ~ 45 V
Supplier-Device-Package24-SOIC
Number-of-Outputs4 Outputs
TopologyStep-Down (Buck) (1), Linear (LDO) (4)
Frequency-Switching-
Voltage-Current-Output-13.3V, 200mA
Voltage-Current-Output-21.2 V ~ 3.3 V, 200mA
Voltage-Current-Output-35V, 200mA
w-LED-DriverNo
w-SupervisorNo
w-SequencerYes
Product Details
__
3-Axis, 8-bit/12-bit Digital Accelerometer
Features
• 1.71V to 1.89V supply voltage
• ±2g/±4g/±8g dynamically selectable full-scale
• Output Data Rate (ODR) from 400 Hz to 1.563 Hz
• 375 μg/√Hz noise at normal mode ODR = 400 Hz
• 12-bit digital output
• I2C digital output interface (operates up to 400 kHz Fast Mode)
• Programmable two interrupt pins for eight interrupt sources
• Embedded four channels of motion detection
– Freefall or motion detection: 2 channels
– Pulse Detection: 1 channel
– Transient (Jolt) Detection: 1 channel
• Orientation (Portrait/Landscape) detection with hysteresis compensation
• Automatic ODR change for auto-wake and return-to-sleep
• 32 sample FIFO
• Self-Test
• 10,000g high shock survivability
• RoHS compliant
Typical Applications
• Real-time orientation detection (virtual reality and gaming 3D user position feedback)
• Shock and vibration monitoring (mechatronic compensation, shipping and warranty usage logging)
• User interface (menu scrolling by orientation change, tap detection for button replacement
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay