ZABG6001Q20
ZABG6001Q20 ZABG6001Q20 - Brand New ZETEX Power Management Specialized - PMIC
Get Quote
Buy Now
ZABG6001Q20
ZABG6001Q20 - Brand New ZETEX Power Management Specialized - PMIC
Manufacturer Part No: ZABG6001Q20 In Stock
Contact us
ManufacturerZETEX
Product CategorySpecialized Power Management IC
Summary
Features
• Six stage FET bias controller, two configurable as mixer stages
• Operating range of 3.0V to 8.0V
• Amplifier FET drain voltages set at 2.0V, mixer drain voltage set at 0.25V
• Amplifier FET drain current selectable from 0 to 15mA, mixer current from 0 to 7.5mA
• Switchable FET’s for power management
• FET drain voltages and currents held stable over temperature and VCC variations
• FETs protected against overstress during powerup and power-down.
• Internal negative supply generator allowing single supply operation (available for external use)
• Low quiescent supply current, 1.6mA typical
• Low external component count
Applications
• Twin LNB’s
• Quad LNB’s
• US LNB’s
• Microwave links
• PMR and Cellular telephone systems
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay