FRS300BA50
FRS300BA50 FRS300BA50 - Brand New SANREX IC Chips
Get Quote
Buy Now
FRS300BA50
FRS300BA50 - Brand New SANREX IC Chips
Manufacturer Part No: FRS300BA50 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerSANREX
Product CategoryIC Chips
MfrSanRex Corporation
Series-
PackageTray
Product-StatusActive
Diode-TypeStandard
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max500 V
Current-Average-Rectified-Io300A
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.3 V @ 300 A
SpeedFast Recovery =< 500ns > 200mA (Io)
Reverse-Recovery-Time-trr200 ns
Current-Reverse-Leakage-Vr300 mA @ 500 V
Capacitance-Vr-F-
Mounting-TypeChassis Mount
Package-CaseModule
Supplier-Device-Package-
Operating-Temperature-Junction-40°C ~ 150°C
Product Details
__
[ SanRex ]
High Speed trr 200ns
IF AV 300A
Isolated Mounting base.
High Surge Capability
Applications
Inverter Welding Power Supply Power Supply for Telecommunication Various Switching Power Supply.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay