TS3V340DBQR
TS3V340DBQR TS3V340DBQR - Brand New Texas Instruments Analog Switches / Multiplexers
Get Quote
Buy Now
TS3V340DBQR
TS3V340DBQR - Brand New Texas Instruments Analog Switches / Multiplexers
Manufacturer Part No: TS3V340DBQR In Stock
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategoryAnalog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
SeriesTS3V340
ProductVideo Switches
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.002628 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseSSOP-16
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
FunctionVideo Switch
Supplier-Device-Package16-SSOP
Number-of-Circuits-
Voltage-Supply-SourceSingle Supply
Configuration4 x SPDT
Circuit Switch-
Circuit4 x SPDT
Multiplexer-Demultiplexer-Circuit-
On-State Resistance6 Ohm
Channel-to-Channel-Matching-ΔRon-
Voltage-Supply-Single-Dual3 V ~ 3.6 V
Current-Supply700nA
Voltage-Supply-Single-V+-
Voltage-Supply-Dual-V-
maximum hours for a switch-
-3db-Bandwidth-
Charge-Injection-
Channel-Capacitance-CS-off-CD-off-
Current-Leakage-IS-off-Max-
Crosstalk-
Bandwidth500 MHz
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Voltage3 V to 3.6 V
Supply-Voltage-Max3.6 V
Supply-Voltage-Min3 V
Propagation Delay3.5 ns
Supply-TypeSingle Supply
On-Resistance-Max6 Ohms
Off-Time-Max7 ns
Ports of Switches4 Switch
On-Time-Max7 ns
Switching-Voltage-Max3.3 V
Switch-Continuous-Current100 mA
DESCRIPTION
Thus response times remain similar to the LM339.
■ DEDICATED TO 3.3V OR BATTERY SUPPLY (specified at 3V and 5V)
■ EXTREMELY LOW SUPPLY CURRENT : 9µA typ / comparator
■ WIDE SINGLE SUPPLY RANGE 2.7V TO 16V
■ EXTREMELY LOW INPUT CURRENT : 1pA typ
■ INPUT COMMON-MODE VOLTAGE RANGE INCLUDES GND
■ FAST RESPONSE TIME : 2.5µs typ for 5mV overdrive
■ PIN-TO-PIN AND FUNCTIONALLY COMPATIBLE WITH BIPOLAR LM339
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay