NP20P06SLG-E1-AY
NP20P06SLG-E1-AY NP20P06SLG-E1-AY - Brand New RENESAS Field Effect Tube (MOSFET)
Get Quote
Buy Now
NP20P06SLG-E1-AY
NP20P06SLG-E1-AY - Brand New RENESAS Field Effect Tube (MOSFET)
Manufacturer Part No: NP20P06SLG-E1-AY Out of Stock
Contact us
ManufacturerRenesas Electronics America
Product CategoryFETs - Single
CategoriesTransistors - FETs, MOSFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part-StatusActive
FET-TypeP-Channel
TechnologyMOSFET (Metal Oxide)
Drain-to-Source-Voltage-Vdss60V
Current-Continuous-Drain-Id-25°C20A (Tc)
Drive-Voltage-Max-Rds-On-Min-Rds-On4.5V, 10V
Vgs-th-Max-Id2.5V @ 250?A
Gate-Charge-Qg-Max-Vgs34nC @ 10V
Vgs-Max±20V
Input-Capacitance-Ciss-Max-Vds1650pF @ 10V
FET-Feature-
Power-Dissipation-Max1.2W (Ta), 38W (Tc)
Rds-On-Max-Id-Vgs48 mOhm @ 10A, 10V
Operating-Temperature175°C (TJ)
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageTO-252 (MP-3ZK)
Package-CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Product Details
__
Product Scout Automotive
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay