NTD80N02G
NTD80N02G NTD80N02G - Brand New ON Semiconductor Field Effect Tube (MOSFET)
Buy Now
NTD80N02G
NTD80N02G - Brand New ON Semiconductor Field Effect Tube (MOSFET)
Manufacturer Part No: NTD80N02G In Stock
MOQ: 1pcs
Condition
Bulk Price
Contact us
ManufacturerON Semiconductor
Product CategoryFETs - Single
Mfronsemi
Series-
PackageTube
Product-StatusObsolete
FET-TypeN-Channel
TechnologyMOSFET (Metal Oxide)
Drain-to-Source-Voltage-Vdss24 V
Current-Continuous-Drain-Id-25°C80A (Tc)
Drive-Voltage-Max-Rds-On-Min-Rds-On4.5V 10V
Rds-On-Max-Id-Vgs5.8mOhm @ 80A 10V
Vgs-th-Max-Id3V @ 250µA
Gate-Charge-Qg-Max-Vgs42 nC @ 4.5 V
Vgs-Max±20V
Input-Capacitance-Ciss-Max-Vds2600 pF @ 20 V
FET-Feature-
Power-Dissipation-Max75W (Tc)
Operating-Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageDPAK
Package-CaseTO-252-3 DPak (2 Leads + Tab) SC-63
Base-Product-NumberNTD80
Product Details
__
Features
• Pb−Free Packages are Available
Typical Applications
• Power Supplies
• Converters
• Power Motor Controls
• Bridge Circuits
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay