MAX16057ATT23+T
MAX16057ATT23+T - Brand New Maxim Integrated Supervisors
- One-month free return and one year warranty.
- Full or Partial Refund, if the item is not as described
- Full Refund if you don't receive your order
General Description
Features
● Monitor Up to 6 Voltages/Sequence Up to 5 Voltages (MAX16051)
● Pin-Selectable Sequencing Order (MAX16050 Only)
● Reverse-Sequencing Capability on Shutdown
● Overvoltage Monitoring with Independent Output
● ±1.5% Threshold Accuracy
● 2.7V to 16V Operating Voltage Range
● Charge Pump to Fully Enhance External n-Channel FETs
● Capacitor-Adjustable Sequencing Delay
● Fixed or Capacitor-Adjustable Reset Timeout
● Internal 85mA Pulldowns for Discharging Capacitive Loads Quickly
● Daisy-Chaining Capability to Communicate Across Multiple Devices
● Small 4mm x 4mm, 28-Pin TQFN Package