CRCW120651R0FKEA
CRCW120651R0FKEA CRCW120651R0FKEA - Brand New Vishay Dale Chip Resistor - Surface Mount
Get Quote
Buy Now
CRCW120651R0FKEA
CRCW120651R0FKEA - Brand New Vishay Dale Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer Part No: CRCW120651R0FKEA In Stock
SeriesCRCW
PackagingAlternate Packaging
Height0.024" (0.60mm)
Package-Case1206 (3216 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 155°C
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier-Device-Package
Watt0.25W, 1/4W
Resistance-Ohms51
Tolerance±1%
Number-of-Terminations2 Terminations
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
CompositionThick Film
Failure-Rate-
Introduction
1) Test condition requirement #1: VIN=120VAC; OUT=48V/90mA.
2) Test condition requirement #2: VIN=120VAC; OUT=96V/45mA.
Customer: Cree
Features
• Non-Dimmable
• Selectable 5W-8W output power
• Active PFC with power factor >0.9
• No electrolytic capacitor
• High temperature operation
• Long operating life
• Typical Applications: Retrofit B10/E27 LED Light Bulbs
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay