WW25WR022FTL
WW25WR022FTL WW25WR022FTL - Brand New PDC IC Chips
Get Quote
Buy Now
WW25WR022FTL
WW25WR022FTL - Brand New PDC IC Chips
Manufacturer Part No: WW25WR022FTL In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerPDC
Product CategoryIC Chips
DESCRIPTION
Each device is an electrically erasable programmable memory (EEPROM) fabricated with STMicroelectronics’s High Endurance, Single Polysilicon, CMOS technology. This guarantees an endurance typically well above one million Erase/Write cycles, with a data retention of 40 years. The memory operates with a power supply as low as 2.5 V.
■ Compatible with I2C Extended Addressing
■ Two Wire I2C Serial Interface Supports 400 kHz Protocol
■ Single Supply Voltage (2.5 V to 5.5 V)
■ Hardware Write Control
■ BYTE and PAGE WRITE (up to 32 Bytes)
■ BYTE, RANDOM and SEQUENTIAL READ Modes
■ Self-Timed Programming Cycle
■ Automatic Address Incrementing
■ Enhanced ESD/Latch-Up Behaviour
■ 1 Million Erase/Write Cycles (minimum)
■ 40 Year Data Retention (minimum)
■ 5 ms Programming Time (typical)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay