SBR2A30P1-7
SBR2A30P1-7 SBR2A30P1-7 - Brand New Diodes Incorporated Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
SBR2A30P1-7
SBR2A30P1-7 - Brand New Diodes Incorporated Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: SBR2A30P1-7 In Stock
Contact us
ManufacturerDiodes Incorporated
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
SeriesSBRR
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000353 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
TradenamePOWERDI
Package-CasePOWERDIR123
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackagePowerDI? 123
ConfigurationSingle
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSuper Barrier
Current-Reverse-Leakage-Vr200μA @ 30V
Voltage-Forward-Vf-Max-If450mV @ 2A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max30V
Current-Average-Rectified-Io2A
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction-65°C ~ 150°C
Maximum Operating Temperature+ 150 C
Operating temperature range- 65 C
Vf-Forward-Voltage500 mV
Vr-Reverse-Voltage30 V
Ir-Reverse-Current200 uA
If-Forward-Current2 A
Product Details
__
Schottky Rectifiers, G n ral-Purpose
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay