TA78L12F
TA78L12F TA78L12F - Brand New TOSHIBA Linear Voltage Regulators
Get Quote
Buy Now
TA78L12F
TA78L12F - Brand New TOSHIBA Linear Voltage Regulators
Manufacturer Part No: TA78L12F In Stock
Contact us
ManufacturerTOSHIBA
Product CategoryLinear Voltage Regulators
Three Terminal Positive Voltage Regulators
5 V, 5.7 V, 6 V, 7 V, 8 V, 9 V, 10 V, 12 V, 15 V, 18 V, 20 V, 24 V
Features
Suitable for CMOS, TTL, the other digital IC's power supply.
Iternal thermal overload protection.
Internal short circuit current limiting.
Maximum output current of 1 A.
Packaged in POWER MOLD.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay