AT93C86A-10SI-2.7
AT93C86A-10SI-2.7 AT93C86A-10SI-2.7 - Brand New Intel / Altera Memory
Get Quote
Buy Now
AT93C86A-10SI-2.7
AT93C86A-10SI-2.7 - Brand New Intel / Altera Memory
Manufacturer Part No: AT93C86A-10SI-2.7 In Stock
Product CategoryMemory ICs
Series-
PackagingTube
Package-Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceMicrowire, 3-Wire Serial
Voltage-Supply2.7 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package8-SOIC
Memory Capacity16K (2K x 8, 1K x 16)
Memory-TypeEEPROM
Speed1MHz, 2MHz
Format-MemoryEEPROMs - Serial
Description
Features
• Medium-voltage and Standard-voltage Operation
– 2.7 (VCC= 2.7V to 5.5V)
• Automotive Temperature Range –40°C to +125°C
• User Selectable Internal Organization
– 16K: 2048 x 8 or 1024 x 16
• 3-wire Serial Interface
• Sequential Read Operation
• Schmitt Trigger, Filtered Inputs for Noise Suppression
• 2 MHz Clock Rate (5V) Compatibility
– Data Retention: 100 Years
• Lead-Free/Halogen-Free Devices Available
• 8-lead JEDEC SOIC and 8-lead TSSOP Packages
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay