BYS11-90-M3/TR
Get Quote
Buy Now
BYS11-90-M3/TR
BYS11-90-M3/TR - Brand New Vishay Semiconductor Diodes Division Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: BYS11-90-M3/TR In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Semiconductor Diodes Division
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Package-CaseDO-214AC, SMA
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageDO-214AC (SMA)
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr100μA @ 90V
Voltage-Forward-Vf-Max-If750mV @ 1A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max90V
Current-Average-Rectified-Io1.5A
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction-55°C ~ 150°C
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay