4400-034LF
Get Quote
Buy Now
4400-034LF
Manufacturer Part No: 4400-034LF In Stock
Contact us
ManufacturerTusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
Product CategoryFeed Through Capacitors
Series4400
PackagingBulk
Voltage-Rating100 V
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.34 in
Length0.6 in
Package-CaseAxial, Bushing
Capacitance5000 pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-Type*
Voltage-Rated100V
Size-Dimension0.156" Dia x 0.340" L (3.97mm x 8.64mm)
Tolerance-
Temperature-Coefficient-
Current10A
Ratings-
Diameter0.159 in
Thread-Size4-40 UNC-2A
Height-Max-
Insertion-Loss30dB @ 100MHz
DC Resistance-
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay