TNETE2201BPHD
TNETE2201BPHD TNETE2201BPHD - Brand New Texas Instruments Receivers & Transceivers
Get Quote
Buy Now
TNETE2201BPHD
TNETE2201BPHD - Brand New Texas Instruments Receivers & Transceivers
Manufacturer Part No: TNETE2201BPHD In Stock
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategoryInterface - Drivers, Receivers, Transceivers
SeriesTNETE2201B
ProductEthernet Transceivers
TypeTransceiver
PackagingTray
Unit-Weight0.017506 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseHTQFP-64
Operating-Temperature0°C ~ 70°C
Mounting-TypeSurface Mount
Voltage-Supply3.14 V ~ 3.47 V
Supplier-Device-Package64-HTQFP (14x14)
ProtocolGigabit Ethernet
Data-Rate1.25Gbps
Number-of-Drivers-Receivers2016/1/1
DuplexHalf
Receiver-Hysteresis-
Maximum Operating Temperature+ 70 C
Operating temperature range0 C
Operating-Supply-Voltage3.3 V
Supply-Current-Max260 mA
Supply-Voltage-Max3.47 V
Supply-Voltage-Min3.14 V
Number-of-Transceivers1 Transceiver
Description
The YB1220 family is a dual-channel LDO product consisting of 2 independent low noise, low dropout (LDO), linear regulators especially designed for battery-powered equipment and portable device. The regulator achieves a low 300 mV dropout at 200mA 3.3V output and good PSRR of near 50dB at 1K~10KHz frequency.
The YB1220 consumes only 80uA supply current with both regulators enabled and supports different output voltages of full range from 1.2 to 3.6V (pre-set).
Features
• High Accuracy Output Voltage : + 2%
• Wide Output Voltage Range : 1.2~3.6V
• Each Channel Typical Current : 200mA
• Max. Allowable 300mA Each Channel
• Low Quiescent Current : ~80uA
• Dual Enable Pins Control
• 300mV Dropout at 200mA 3.3V Output
• Stable with 1.0uF Ceramic Capacitor
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay