HK160856NJ-T
HK160856NJ-T HK160856NJ-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
HK160856NJ-T
HK160856NJ-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: HK160856NJ-T In Stock
Unit-Weight0.000071 oz
Current-Rating300mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.8 mm
Length1.6 mm
Width0.8 mm
Package-Case0603 (1608 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance±5%
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max0.037" (0.95mm)
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 MHz
Inductance-Frequency56nH
DC resistance (DCR)750 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor12 @ 100MHz
Self Resonant Frequency900MHz
Frequency-Test100MHz
Lead-Diameter-
Maximum-DC-Current300 mA
Maximum-DC-Resistance0.75 Ohms
Self-Resonant-Frequency900 MHz
Core-Material-
Q-Minimum12
Heterojunction Bipolar Transistor Technology (InGaP HBT)
Broadband High Linearity Amplifier
The MMG3H21NT1 is a General Purpose Amplifier that is internally input matched and internally output matched. It is designed for a broad range of Class A, small-signal, high linearity, general purpose applications. It is suitable for applications with frequencies from 0 to 6000 MHz such as Cellular, PCS, BWA, WLL, PHS, CATV, VHF, UHF, UMTS and general small-signal RF.
Features
• Frequency: 0-6000 MHz
• P1dB: 20.5 dBm @ 900 MHz
• Small-Signal Gain: 19.3 dB @ 900 MHz
• Third Order Output Intercept Point: 37 dBm @ 900 MHz
• Single 5 Volt Supply
• Active Bias
• Internally Matched to 50 Ohms
• Low Cost SOT-89 Surface Mount Package
• RoHS Compliant
• In Tape and Reel. T1 Suffix = 1,000 Units per 12 mm, 7 inch Reel.
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay