CRCW04027R50FKED
CRCW04027R50FKED CRCW04027R50FKED - Brand New Vishay Dale Chip Resistor - Surface Mount
Get Quote
Buy Now
CRCW04027R50FKED
CRCW04027R50FKED - Brand New Vishay Dale Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer Part No: CRCW04027R50FKED In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Dale
Product CategoryChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingAlternate Packaging
Height0.016" (0.40mm)
Package-Case0402 (1005 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 155°C
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier-Device-Package0402 (1005 Metric)
Watt0.063W, 1/16W
Resistance-Ohms7.5
Tolerance±1%
Number-of-Terminations2 Terminations
Temperature-Coefficient±100ppm/°C