BAS 3005B-02V H6327
BAS 3005B-02V H6327 BAS 3005B-02V H6327 - Brand New Infineon Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
BAS 3005B-02V H6327
BAS 3005B-02V H6327 - Brand New Infineon Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: BAS 3005B-02V H6327 Out of Stock
Contact us
ManufacturerInfineon
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingAlternate Packaging
Package-CaseSC-79, SOD-523
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackagePG-SC79-2
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr25μA @ 30V
Voltage-Forward-Vf-Max-If620mV @ 500mA
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max30V
Current-Average-Rectified-Io500mA (DC)
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F10pF @ 5V, 1MHz
Operating-Temperature-Junction-55°C ~ 125°C
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay