FS50UM-03
FS50UM-03 FS50UM-03 - Brand New MITSUBISHI IC Chips
Get Quote
Buy Now
FS50UM-03
FS50UM-03 - Brand New MITSUBISHI IC Chips
Manufacturer Part No: FS50UM-03 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerMitsubishi
Product CategoryIC Chips
Product Details
__
HIGH-SPEED SWITCHING USE
● 10V DRIVE
● VDSS .................................................................................. 60V
● rDS (ON) (MAX) ..............................................................22mΩ
● ID ......................................................................................... 50A
● Integrated Fast Recovery Diode (TYP.) ............. 65ns
APPLICATION
Motor control, Lamp control, Solenoid control DC-DC converter, etc.
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay