NLFC201614T-100K-PF
NLFC201614T-100K-PF NLFC201614T-100K-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NLFC201614T-100K-PF
NLFC201614T-100K-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NLFC201614T-100K-PF In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
Series
Type-
PackagingCut Tape (CT)
Current-Rating120mA
Package-Case0806 (2016 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.083" L x 0.063" W (2.10mm x 1.60mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.063" (1.60mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency10μH
DC resistance (DCR)700 mOhm
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor10 @ 2.52MHz
Self Resonant Frequency32MHz
Frequency-Test2.52MHz
Product Details
__
Overview of the NLFV Series
FEATURES
○ Resin mold type wound inductor for decoupling circuits.
○ Magnetic shield type containing ferrite powder in the exterior mold resin.
APPLICATION
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay