T120R-HSW
T120R-HSW T120R-HSW - Brand New HellermannTyton IC Chips
Get Quote
Buy Now
T120R-HSW
T120R-HSW - Brand New HellermannTyton IC Chips
Manufacturer Part No: T120R-HSW In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerHellermannTyton
Product CategoryIC Chips
DESCRIPTION
The LD1084 is a LOW DROP Voltage Regulator able to provide up to 5A of Output Current. Dropout is guaranteed at a maximum of 1.5V at the maximum output current, decreasing at lower loads. The LD1084 is pin to pin compatible with the older 3-terminal adjustable regulators, but has better performances in term of drop and output tolerance.
■ TYPICAL DROPOUT 1.3V (AT 5A)
■ THREE TERMINAL ADJUSTABLE OR FIXED OUTPUT VOLTAGE 1.5, 1.8V, 2.5V, 2.85V, 3.3V, 3.6V, 5V, 8V, 9V, 12V.
■ GUARANTEED OUTPUT CURRENT UP TO 5A
■ OUPUT TOLERANCE ±1% AT 25°C AND ±2% IN FULL TEMPERATURE RANGE
■ INTERNAL POWER AND THERMAL LIMIT
■ WIDE OPERATING TEMPERATURE RANGE -40°C TO 125°C
■ PACKAGE AVAILABLE : TO-220, D2PAK, D2PAK/A
■ PINOUT COMPATIBILITY WITH STANDARD ADJUSTABLE VREG
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay