AC01000004309JA100
AC01000004309JA100 AC01000004309JA100 - Brand New Vishay BC Components Through Hole Resistors
Get Quote
Buy Now
AC01000004309JA100
AC01000004309JA100 - Brand New Vishay BC Components Through Hole Resistors
Manufacturer Part No: AC01000004309JA100 In Stock
Contact us
ManufacturerVishay BC Components
Product CategoryThrough Hole Resistors
SeriesAC
PackagingCut Tape (CT) Alternate Packaging
Height-
Package-CaseAxial
Operating-Temperature-40°C ~ 275°C
FeaturesFlame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Size-Dimension0.169" Dia x 0.433" L (4.30mm x 11.00mm)
Supplier-Device-PackageAxial
Watt1W
Resistance-Ohms43
Tolerance±5%
Number-of-Terminations2 Terminations
Temperature-Coefficient100/ +180ppm/°C
CompositionWirewound
Failure-Rate-
FEATURES
• All welded construction
• Ceramic core
• Non-flammable cement coating
• Tinned copper-clad iron leads (for axial parts)
• High power dissipation in small volume
• Ideal for pulse application
• Material categorization: For definitions of compliance please see www.vishay.com/doc?99912
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay