LT1963AES8-1.5#PBF
Get Quote
Buy Now
LT1963AES8-1.5#PBF
LT1963AES8-1.5#PBF - Brand New Analog Devices / Linear Technology Linear Voltage Regulators
Manufacturer Part No: LT1963AES8-1.5#PBF In Stock
Series-
PackagingTube Alternate Packaging
Package-Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-Package8-SOIC
Voltage-Input2.1 V ~ 20 V
Current-Output1.5A
Voltage-Output1.5V
Regulator-TopologyPositive Fixed
Voltage-Dropout-Typical0.34V @ 1.5A
Number-of-Regulators1 Regulator
Current-Limit-Min1.6A
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay