MG2029-121Y
MG2029-121Y MG2029-121Y - Brand New BOURNS Ferrite Beads
Get Quote
Buy Now
MG2029-121Y
MG2029-121Y - Brand New BOURNS Ferrite Beads
Manufacturer Part No: MG2029-121Y In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Ferrite Beads
Contact us
ManufacturerBourns
Product CategoryFerrite Beads
SeriesMG
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
CapacitancePower, Signal Line
Operating-Temperature-
Mounting-Type0.043" (1.10mm)
Voltage-Rated120 Ohm @ 100MHz
Size-Dimension
Tolerance1
Temperature-Coefficient0805 (2012 Metric)
Current300mA
Ratings-55°C ~ 125°C
Height-Max
Insertion-LossSurface Mount
DC Resistance250 mOhm
Features
■ High resistance to heat and humidity
■ Resistance to mechanical shock and pressure
■ Accurate dimensions for automatic surface mounting
■ Wide impedance range
■ RoHS compliant*
Applications
■ Power supply lines
■ IC power lines
■ Signal lines
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay