MH4532-132Y
MH4532-132Y MH4532-132Y - Brand New BOURNS Ferrite Beads
Get Quote
Buy Now
MH4532-132Y
MH4532-132Y - Brand New BOURNS Ferrite Beads
Manufacturer Part No: MH4532-132Y In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Ferrite Beads
Contact us
ManufacturerBourns
Product CategoryFerrite Beads
SeriesMH
Packaging
Package-Case0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
CapacitancePower, Signal Line
Operating-Temperature-
Mounting-Type0.067" (1.70mm)
Voltage-Rated1.3 kOhm @ 100MHz
Size-Dimension
Tolerance1
Temperature-Coefficient1812 (4532 Metric)
Current3A
Ratings-55°C ~ 125°C
Height-Max
Insertion-LossSurface Mount
DC Resistance60 mOhm
Features
■ High resistance to heat and humidity
■ Resistance to mechanical shock and pressure
■ Accurate dimensions for automatic surface mounting
■ Wide impedance range
Applications
■ Power supply lines
■ IC power lines
■ Signal lines
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay