NR10050T100M
NR10050T100M NR10050T100M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NR10050T100M
NR10050T100M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NR10050T100M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNR
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating4.1A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 25 C to + 105 C
Height5 mm
Length10 mm
Width9.8 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-25°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.394" L x 0.386" W (10.00mm x 9.80mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.197" (5.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency10μH
DC resistance (DCR)32.5 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation4.7A
Q factor-
Self Resonant Frequency15MHz
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current4.7 A
Maximum-DC-Resistance25 mOhms
Self-Resonant-Frequency15 MHz
Product Details
__
[ TAIYO YUDEN ]
Notice for TAIYO YUDEN products
Please read this notice before using the TAIYO YUDEN products.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay