F971D335MBA
F971D335MBA F971D335MBA - Brand New Nichicon Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
F971D335MBA
F971D335MBA - Brand New Nichicon Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: F971D335MBA In Stock
Contact us
ManufacturerNichicon
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesF97
TypeMolded
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1411 (3528 Metric)
Capacitance3.3μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesHigh Reliability
Voltage-Rated20V
Size-Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance±20%
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance3.1 Ohm
Height-Seated-Max0.083" (2.10mm)
Manufacturer-Size-CodeB
**F97 Resin-molded Chip, High Reliability (High temperature / moisture
resistance) Series**
● Compliant to the RoHS directive (2002/95/EC).
● Compliant to AEC-Q200.
Applications
● Automotive electronics(Engine ECU)
● Industrial equipment
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay