RZR025P01TL
RZR025P01TL RZR025P01TL - Brand New ROHM Field Effect Tube (MOSFET)
Get Quote
Buy Now
RZR025P01TL
RZR025P01TL - Brand New ROHM Field Effect Tube (MOSFET)
Manufacturer Part No: RZR025P01TL In Stock
Contact us
ManufacturerROHM
Product CategoryFETs - Single
Series-
PackagingAlternate Packaging
Package-CaseSC-96
Operating-Temperature150°C (TJ)
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageTSMT3
FET-TypeMOSFET P-Channel, Metal Oxide
Power-Max1W
VDSS – Drain-Source Voltage12V
Input Capacitance1350pF @ 6V
FET-FeatureLogic Level Gate, 1.5V Drive
Current-Continuous-Drain-Id-25°C2.5A (Ta)
Rds-On-Max-Id-Vgs61 mOhm @ 2.5A, 4.5V
Vgs-th-Max-Id1V @ 1mA
Gate-Charge-Qg-Vgs13nC @ 4.5V
■ MOSFETs
● Small Signal MOSFET Series
● Middle Power MOSFET Series
● Power MOSFET Series
■ Selector Guide for Automotive MOSFETs (AEC-Q101)
■ Bipolar Transistors (Surface mount type)
■ Transistor Array
■ Complex Bipolar Transistors
■ Digital Transistors
■ Complex Digital Transistors
■ Packages
■ Part No. Explanation
ISO/TS 16949-approved
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay