PCI6152-CC33PC G
PCI6152-CC33PC G PCI6152-CC33PC G - Brand New PLX IC Chips
Get Quote
Buy Now
PCI6152-CC33PC G
PCI6152-CC33PC G - Brand New PLX IC Chips
Manufacturer Part No: PCI6152-CC33PC G In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerPLX
Product CategoryIC Chips
DESCRIPTION
The PCI500-4A is a modular, 500 watt, quad output power supply with active power factor correction. This hot-swap supply is designed specifically for redundant applications with active current sharing on the 5V and 3.3V outputs. The PCI500 incorporates a unique architecture that supports migration of 5V requirements to 3.3V by deriving both of these outputs from a common winding on the main transformer. The PCI500 is also ideal for networking equipment, communications and computer equipment where fault-tolerance is a necessity.
FEATURES
● 90-264 VAC INPUT RANGE
● ACTIVE POWER FACTOR CORRECTION
● 500 WATT CONTINUOUS OUTPUT POWER
● OUTPUTS INDIVIDUALLY PROTECTED AGAINST OVERLOADS; AUTOMATIC RECOVERY
● HOT-SWAP CAPABLE
● QUAD OUTPUT CONFIGURATION (5V, 3.3V, +12V, -12V)
● MEETS EMISSIONS SPECIFICATION FCC/EN55022 CLASS B
● SAFETY AGENCY APPROVED
● NO MINIMUM LOAD REQUIRED
● 83A COMBINED CURRENT FROM V1, V2
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback da eBay