DR125-R47-R
DR125-R47-R DR125-R47-R - Brand New EATON Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
DR125-R47-R
DR125-R47-R - Brand New EATON Fixed Inductors
Manufacturer Part No: DR125-R47-R In Stock
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.128000 oz
Current-Rating17.6A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 125 C
Height6 mm
Length12.5 mm
Width12.5 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.236" (6.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency470nH
DC resistance (DCR)1.8 mOhm
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation33A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current33 A
Maximum-DC-Resistance1.8 mOhms
Core-MaterialFerrite
Description
•125°C maximum total operating temperature
•Four sizes of shielded drum core inductors
•Inductance range from 0.33µH to 1000µH
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay