MIC37151-2.5WR
MIC37151-2.5WR MIC37151-2.5WR - Brand New Microchip Technology Linear Voltage Regulators
Get Quote
Buy Now
MIC37151-2.5WR
MIC37151-2.5WR - Brand New Microchip Technology Linear Voltage Regulators
Manufacturer Part No: MIC37151-2.5WR In Stock
Series-
Packaging* Alternate Packaging
Package-CaseSPak-5 (5 leads + Tab)
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageS-PAK-5
Voltage-InputUp to 6V
Current-Output1.5A
Voltage-Output2.5V