C0805C102MDRACTU
C0805C102MDRACTU C0805C102MDRACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C0805C102MDRACTU
C0805C102MDRACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C0805C102MDRACTU In Stock
Package-Case0805 (2012 Metric)
Capacitance1000pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesHigh Voltage
Voltage-Rated1000V (1kV)
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
ApplicationsSMPS Filtering
Tolerance±20%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.055" (1.40mm)
FEATURES
• C0G (NP0), X7R, X5R, Z5U and Y5V Dielectrics
• 10, 16, 25, 50, 100 and 200 Volts
• Standard End Metalization: Tin-plate over nickel barrier
• Available Capacitance Tolerances: ±0.10 pF; ±0.25 pF; ±0.5 pF; ±1%; ±2%; ±5%; ±10%; ±20%; and +80%-20%
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay