DEA162450BT-1260B2
DEA162450BT-1260B2 DEA162450BT-1260B2 - Brand New TDK Corporation RF Filters
Get Quote
Buy Now
DEA162450BT-1260B2
DEA162450BT-1260B2 - Brand New TDK Corporation RF Filters
Manufacturer Part No: DEA162450BT-1260B2 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: RF Filters
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryRF Filters
SeriesDEA
ProductBand Pass Filters
TypeMultilayer Chip Band Pass Filter
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000071 oz
Termination-StyleSMD/SMT
MountingSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 85 C
Package-Case0603 (1608 metric)
Frequency2.45GHz Center
Impedance50 Ohms
Mounting-TypeSurface Mount
Frequency-Range2.4 GHz to 2.5 GHz
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Filter-TypeBand Pass
Bandwidth100MHz
Height-Max0.028" (0.70mm)
Insertion-Loss1.7dB
Ripple-
Product Details
__
Multilayer Chip Band Pass Filters
For Bluetooth & 2.4GHz W-LAN
Line width be designed to match 50Ω characteristic impedance depending on PCB material and thickness.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay