DB2232000L
DB2232000L DB2232000L - Brand New PANASONIC Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
DB2232000L
DB2232000L - Brand New PANASONIC Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: DB2232000L In Stock
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
ProductSchottky Diodes
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseSOD-123F
TechnologySi
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageMini2-F4-B
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr100μA @ 30V
Voltage-Forward-Vf-Max-If460mV @ 1.5A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max30V
Current-Average-Rectified-Io1.5A
Reverse-Recovery-Time-trr16ns
Capacitance-Vr-F48pF @ 10V, 1MHz
Operating-Temperature-Junction125°C (Max)
Maximum Operating Temperature+ 125 C
Operating temperature range- 55 C
Vf-Forward-Voltage0.46 V
Ir-Reverse-Current100 uA
If-Forward-Current1500 mA
Vrrm-Repetitive-Reverse-Voltage30 V
Ifsm-Forward-Surge-Current30 A
trr-Reverse-Recovery-time16 ns
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback da eBay