MH1608-471Y
MH1608-471Y MH1608-471Y - Brand New BOURNS Ferrite Beads
Get Quote
Buy Now
MH1608-471Y
MH1608-471Y - Brand New BOURNS Ferrite Beads
Manufacturer Part No: MH1608-471Y In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Ferrite Beads
Contact us
ManufacturerBourns
Product CategoryFerrite Beads
SeriesMH
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
CapacitancePower, Signal Line
Operating-Temperature-
Mounting-Type0.039" (1.00mm)
Voltage-Rated470 Ohm @ 100MHz
Size-Dimension
Tolerance1
Temperature-Coefficient0603 (1608 Metric)
Current1A
Ratings-55°C ~ 125°C
Height-Max
Insertion-LossSurface Mount
DC Resistance200 mOhm
Features
■ High resistance to heat and humidity
■ Resistance to mechanical shock and pressure
■ Accurate dimensions for automatic surface mounting
■ Wide impedance range
Applications
■ Power supply lines
■ IC power lines
■ Signal lines
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay