VLCF5020T-150MR90-1
VLCF5020T-150MR90-1 VLCF5020T-150MR90-1 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
VLCF5020T-150MR90-1
VLCF5020T-150MR90-1 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: VLCF5020T-150MR90-1 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesVLCF
ProductPower Inductors
PackagingReel
Mounting-StyleSMD/SMT
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height2 mm
Length5 mm
Width5 mm
Tolerance20 %
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency15 uH
Maximum-DC-Current900 mA
Maximum-DC-Resistance350 mOhms
FEATURES
● Magnetic shield type wound inductor for power circuits.
● Low-profile product lineup with max. heights of 1.8mm, 2.0mm, 2.4mm, and 2.8mm allowing for different usages.
● Magnetic shield construction with ferrite core.
APPLICATION
● Power source inductor for mobile devices such as HDDs, DVCs, and DSCs
● LCDs, other DC to DC converters
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay