ZXTP19100CZTA
ZXTP19100CZTA ZXTP19100CZTA - Brand New Diodes Inc. Transistors (BJT) - Single
Get Quote
Buy Now
ZXTP19100CZTA
ZXTP19100CZTA - Brand New Diodes Inc. Transistors (BJT) - Single
Manufacturer Part No: ZXTP19100CZTA In Stock
Contact us
ManufacturerDiodes Inc.
Product CategoryTransistors (BJT) - Single
SeriesZXTP191
PackagingReel
Unit-Weight0.004603 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseSOT-89-3
ConfigurationSingle
Pd-Power-Dissipation4460 mW
Maximum Operating Temperature+ 150 C
Operating temperature range- 55 C
Collector-Emitter-Voltage-VCEO-Max- 100 V
Transistor-PolarityPNP
Collector-Emitter-Saturation-Voltage- 220 mV
Collector-Base-Voltage-VCBO- 110 V
Emitter-Base-Voltage-VEBO- 7 V
Maximum-DC-Collector-Current- 2 A
Gain-Bandwidth-Product-fT142 MHz
DC-Collector-Base-Gain-hfe-Min200 at 100 mA at 2 V 70 at 1 A at 2 V 20 at 2 A at 2 V
DC-Current-Gain-hFE-Max200
Description
Packaged in the SOT89 outline this new low saturation 100V PNP transistor offers extremely low on state losses making it ideal for use in DC-DC circuits and various driving and power management functions
Features
• High gain
• Low saturation voltage
• High peak current
Applications
• High side driver
• Motor drive
• Load disconnect switch
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback da eBay